Prevod recepta

makaronarka  

član od: 16.8.2006

sporočila: 31

tema odprta - 29. okt 2006 16:20 | ogledi: 2.644 | odgovori: 7

živjo

znašla sem se v dilemi na milkini spletni strani sem našla recept za muffine pomoje mora bit res dober vsaj slikca je prima

no zataknil se mi je pri prevodu zato vas lepo prosim če mi nekdo lahko recept prevede v slovenščino

hvala

Für

12 Muffins

Zutaten

* 125 g Butter

* 100 g Zucker

* 2 Eier

* 250 g Mehl

* 1 TL (gestr.) Backpulver

* 5 EL Milch

* 200 g Milka Zartherb, gehackt

Zubereitungszeit

Zubereitungszeit: 15 Minuten

Backzeit: 25 Minuten

Zubereitung

* Den Backofen auf ca. 180°C vorheizen.

* Das Backpulver unter das Mehl mischen, Butter schaumig rühren, nach und nach Zucker, Eier und Backpulver-Mehlmischung zugeben. Danach die Milch einrühren und zuletzt die Schokoladenstückchen unterheben.

* Muffinförmchen mit dem Schokoladenteig auffüllen und im vorgeheizten Backofen 25 Minuten backen.

* Muffins auskühlen lassen und servieren.

makaronarka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. okt 2006 16:40

Sestavine 125g masla 100g sladkorja 2jajci 250g moke 1 rezana žlička pecilnega praška 5 žlic mleka 200g sesekljane čokolade čas priprave 15 minut čas peke 25 minut pečico ogrejemo na 180 stopinj pecilni prašek vm,ešamo v moko, maslo penasto umešamo in postopoma dodajamo sladkor, jajci in mešanico moke s pecilnim. Potem vmešamo še mleko in čokolado. Modelčke za mafine napolnimo s testom in spečemo. Mafine ohladimo in ponudimo. Lisa

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

29. okt 2006 17:43

Draga Makaronarka, recept ti je že Lisa prevedla, jaz bi te pa le spomlina, da slovenščina (kot tudi drugi jeziki) pozna tudi pike in vejice, ki bralcu omogočajo jasno razumevanje besedila, brez da bi mu ga bilo potrebno desetkrat prebrati. Pa lepo prosim, ne se jezit, ker sem to napisala. Lp teya84

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

29. okt 2006 17:43

Se bom kar tukaj uštulila. Tudi jaz prosim, če mi lahko kod prevede tale recept za Sacher torto. Rada bi jo spekla dragemu za rojstni dan, ker jo obožuje. Zutaten (für 12 Portionen): Für 1 Tortenform Durchmesser 22-24 cm = 12 Portionen 13 dag Butter 11 dag Backzucker 1 Päckchen Vanillezucker 6 Eier 13 dag Kochschokolade 11 dag Kristallzucker 13 dag glattes Mehl Butter für die Tortenform Marillenmarmelade zum Füllen GLASUR 1/8 l Wasser 30 dag Kristallzucker 25 dag Schokolade Zubereitung: Die Kochschokolade anwärmen. Die Butter mit dem Back- und Vanillezucker schaumig rühren, nach und nach die Dotter einrühren, dann die vorgewärmte Schokolade dazugeben und gut durchmengen. Die Eiklar mit dem Kristallzucker zu einem schmierigen Schnee aufschlagen und vorsichtig unterheben. Zuletzt das Mehl einrühren. Die Masse in die gut mit Butter befettete Tortenform füllen und im vorgeheizten Rohr bei 170 Grad ca. 1 Stunde backen; während der ersten 15 Minuten die Backrohrtüre fingerbreit offen lassen. Die fertige Torte stürzen und auskühlen lassen. Die Marillenmarmelade auf ca. 70 Grad erhitzen. Die Torte in der Mitte durchschneiden, die untere Hälfte mit Marmelade bestreichen, die Torte wieder zusammensetzen und außen überall gut mit Marmelade einstreichen, anschließend mindestens 2. Stunden trocknen lassen. Für die Glasur den Zucker mit dem Wasser ca. 5 Minuten kochen und anschließend überkühlen lassen. Die Schokolade im Wasserbad aufweichen und mit der noch warmen Zuckerlösung gut verrühren, sodass eine dickflüssige, glatte Glasur entsteht; sollte sie zu dick sein, mit etwas Wasser verdünnen. Die noch lippenwarme Glasur über die Torte gießen und rundum glatt verstreichen. Die Sachertorte kühl stellen, bis die Glasur getrocknet ist, dann erst in 12 Tortenecken schneiden und nach Belieben mit Schlagobers garniert servieren. Hvala za trud. LP alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 29. okt 2006 17:44:45

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. okt 2006 18:46

za model premera 22-24 cm = 12 porcij 13 dag masla (sobna temperatura) 11 dag mletega sladkorja 1 vanilin sladkor 6 jajc 13 dag jedilne čokolade 13 dag moke 13 dag kristalnega sladkorja maslo za pekač marelična marmelada za polnjenje (jaz je dam za 1 torto okoli 300 - 400g, takšne fine in gladke, brez grudic) Glazura: 1/8 l vode (125 mL) 30 dag MLETEGA SLADKORJA ! - vedno daj sladkor v prahu ker drugače se ne raztopi 25 dag jedilne čokolade Zmehčamo jed. čokolado v vodni kopeli, dobro umešamo maslo in mlet sladkor in vanilin, da naraste, postane rahlo in bolj svetle barve. Nato med stepanjem dodajamo rumenjake in na koncu še zmehčano čokolado. Beljake s kristalnim sladkorjem stepemo v trd sneg. Previdno zmešamo z rumenjakovo-čokoladno maso in nazadnje primešamo še moko (jaz vedno dodam pecilni prašek, ki ga skupaj z moko presejem v jajčno maso). Maso denemo v dobro pomaščen pekač in pečemo pri 170°C približno 1 uro, vendar moramo prvih 15 minut pustiti vrata pečice odprta za širino 1 prsta!! - torej približno 2 cm. Pečeno torto damo iz modela in pustimo ohladiti. Marmelado segrejemo na 70 °C - jaz nič ne merim, samo glej da bo marmelada toliko tekoča da jo boš lahko lepo in enakomerno mazala. Ohlajen biskvit prerežemo na pol in namažemo spodnjo polovico z marmelado in čez poveznemo še zgornjo polovico. Nato površino zgornje plošče in obod tanko premažemo z marmelado in pustimo, da se posuši, najmanj 2 uri. (jaz namažem marmelado samo po sredini in potem po vrhu samo polijem z glazuro) Medtem pripravimo glazuro: Za glazuro zavremo vodo in vanjo vsujemo MLETI sladkor in pomešamo. To kuhamo 3-5 minut in naj rahlo vre - iz tega nastane nekakšen sirup. Nato ga malo ohladimo, da je topel. Medtem v vodni kopeli zmehčamo čokolado in jo primešamo še toplemu sirupu. Dobro razmešamo skupaj s sirupom , da nastane gosto-tekoča, gladka glazura (po potrebi pogrejemo, vendar ne na preveliki vročini - nekje na polovični vročini plošče). Če je glazura pregosta dodajte kakšno žlico vode (obvezno meri po žlicah, ker je lahko hitro preveč). Še toplo glazuro (če se začne trdit spet malo pogreješ ) zlijte po torti in z njo malo "zaokrožite", da se glazura enakomerno porazdeli po povšini in obodu. Torto postavite na hladno, da se glazura strdi. Razrežete jo v 12 kosov in servirate s stepeno sladko smetano. ela Sporočilo je spremenil(a) ela dne 29. okt 2006 18:52:11

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

29. okt 2006 19:23

Ela, ti si the best. Hvala milijonkrat. lp alexis

makaronarka  

član od: 16.8.2006

sporočila: 31

30. okt 2006 15:30

res vam hvala ps: vem da ločila obstajajo in se bom potrudila, da jih bom bolj vestno uporabljala lepo se mejte tjaša makaronarka

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

30. okt 2006 19:04

Alexis,ni zakaj.Pa še kdaj!! lp, ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti